Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
 
Edward Altman Lecture Series : Edward Altman Lecture Series | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Edward Altman Lecture Series
 

 Edward Altman lecture series 2022

 
Katedra Systemu Finansowego SGH serdecznie zaprasza na VI edycję Edward Altman Lecture Series, która odbędzie się 13 maja o godz. 15:00.

W spotkaniu udział weźmie prof. Ingo Walter z New York University, który wygłosi wykład pt. „Conflict Management in Sovereign Wealth Funds: ESG Targeting and Execution”.

ingo-walter.png
Prof. Ingo Walter jest wykładowcą na Uniwersytecie Nowojorskim od 1970 roku. W latach 1971-1979 pełnił funkcję prodziekana ds. akademickich, a następnie przez kilka kadencji był kierownikiem Katedry Biznesu Międzynarodowego i Katedry Finansów.

Był profesorem wizytującym na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie, Uniwersytecie w Mannheim, Uniwersytecie w Zurychu, Uniwersytecie w Bazylei, Instytucie Studiów Azji Południowo-Wschodniej w Singapurze, IESE w Hiszpanii, Uniwersytecie Zachodniej Australii oraz w wielu innych instytucjach akademickich i badawczych. W latach 1986-2005 pełnił również funkcję profesora zarządzania międzynarodowego w INSEAD we Francji i w Singapurze. Nadal jest tam profesorem wizytującym.

Jego obecne obszary działalności naukowej obejmują międzynarodowe pośrednictwo finansowe, bankowość oraz finansowanie infrastruktury. Jest autorem, współautorem lub redaktorem 28 książek, z których ostatnia to Bridging the Gaps: Public Pension Funds and Infrastructure Finance (Londyn, 2019).

Pełnił funkcję konsultanta dla różnych korporacji, banków, agencji rządowych i instytucji międzynarodowych, a także był członkiem wielu zarządów.

Transmisja

Wydarzenie transmitowane będzie na kanale Youtube.


Patronat

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

logotyp-pfr.jpg
                                          

Udział w Edward Altman Lecture Series daje rzadką możliwość przedyskutowania praktycznych problemów z gronem wybitnych i doświadczonych ekonomistów. Udział w spotkaniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

 
 
 

 Kontakt

 
​​​Informacje o cyklu
Edward Altman Lecture Series oraz zapisy na konferencję:

 
 

 Archiwum

 

Edward Altman Lecture Series 2020 – ze względu na pandemię SARS-CoV-2 wydarzenie przewidziane na 17 kwietnia 2020 r. nie dbyło się.