Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Studentka SGH wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich w Rio

2016-08-18 pl kategoria: informacja 

18 i 19 sierpnia Anna Maliszewska wystąpiła w pięcioboju nowoczesnym. Po powrocie z Rio czeka ją obrona pracy licencjackiej i dalsze studia w SGH.

Wszechstronna i utalentowana  bardzo dobra studentka zarządzania  tak opisuje swoją dotychczasową sportową karierę:

 Pochodzę z Zielonej Góry i to tam zaczęła się moja przygoda ze sportem. Od pierwszej klasy gimnazjum trenuję pięciobój nowoczesny (czyli pływanie, bieganie, strzelanie, szermierkę i jazdę konną). Pomimo przeprowadzki na studia kontynuuję swoją przygodę ze sportem, reprezentując obecnie barwy stołecznego klubu UKS Żoliborz Warszawa. Z roku na rok poprawiam swoje wyniki, a do moich największych sukcesów należą: indywidualny brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata z 2014 roku oraz złoty medal Mistrzostw Świata Seniorów 2015. 

W barwach SGH nasza zawodniczkach zdobyła dwukrotnie Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych, a także brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych (w odpowiedniej kategorii szkół).

 Przez ostatnie dwa lata zawiesiłam swoje starty dla uczelni ze względu na przygotowana do igrzysk, ale mam nadzieję, że na studiach magisterskich znowu będę mogła dumnie reprezentować SGH  zapowiada Anna.

ania-rio-3-s.jpg 
 
 

Archiwum