Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Zespół ENACTUS SGH jedzie na globalny finał do Kalifornii

2018-05-29 dpir kategoria: informacja konkurs 

 

28 maja w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursu Enactus Poland 2018. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która będzie reprezentowała Polskę w październiku 2018 na finale światowych w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

W ramach zwycięskiego projektu Mionsz studenci przeciwdziałają zjawisku marnowania żywności oraz tworzą ekologiczne soki. Oprócz możliwości reprezentowania kraju na światowym finale w Dolinie Krzemowej, zwycięski zespół otrzymał również zaproszenie na praktyki w AXA oraz szkolenie na temat przeciwdziałania marnowaniu żywności od firmy Tesco.

Więcej na temat konkursu

Konkurs Enactus Poland 2018 podsumowuje działania studentów w minionym roku akademickim i jednocześnie otwiera przygotowania do współpracy z biznesem w nowym roku. Wydarzenie zgromadziło w salach Kinoteki ponad 300 uczestników. W jury konkursu uczestniczyło ponad 90 prezesów i dyrektorów z takich firm jak: AXA, Tesco, PwC Polska, Cargill Poland, Tesco, HSBC Bank Polska, Siemens Poland, Lotte Wedel, Ferrero, L’Oreal, JP Morgan Services Poland, IBM Poland, Renault, Saint-Gobain, Bank Gospodarstwa Krajowego.

Enactus to globalnie działająca organizacja, która łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, w poszukiwaniu projektów, które pomogą znaleźć rozwiązania na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne wspierając rozwój społeczności lokalnych. Klub działa też na SGH, a rolę Faculty Advisora pełni dr Ewa Sońta-Drączkowska z Katedry Zarządzania Projektami.

 

Archiwum