Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Wyróżnione prace magisterskie w konkursie GPW

2019-01-10 dpir kategoria: informacja kokurs 

​19 grudnia 2018 r. Giełda Papierów Wartościowych rozstrzygnęła konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską i doktorską. Wyróżnienia za prace magisterskie napisane w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie otrzymali:

  • Maciej Śniechowski za pracę „Zasoby środków pieniężnych w polskich spółkach giełdowych”, której promotorem był dr hab. Tomasz Berent, prof. SGH
  • Karol Kaliński za pracę „Perspektywy rozwoju polskiego rynku kapitałowego w sytuacji utworzenia europejskiej unii rynków kapitałowych”, której promotorem był dr hab. Mieczysław Puławski, Prof. SGH.
  • Daniel  Wiliński  za pracę „Ponadprzeciętne stopy zwrotu z akcji podczas debiutów spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie”, której promotorem był dr Jakub Karnowski.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzenia wiedzy na temat rynku kapitałowego, instytucji tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentów finansowych. Na konkurs nadesłano 73 prace, w których oceniono poziom merytoryczny, a w szczególności: oryginalność, sposób analizy zjawisk, zakres badań i innowacyjność formułowanych wniosków.

Więcej informacji

Archiwum