Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Nasi profesorowie w zespole doradczym MEiN

2020-11-19 br kategoria: informacja 

​Prof. Bogumił Kamiński i prof. Anna Szelągowska na mocy Zarządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 listopada 2020 r. zostali powołani w skład Zespołu doradczego do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Dr hab. Bogumił Kamiński, prof. SGH​ jest kierownikiem Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji w Instytucie Ekonometrii Kolegium Analiz Ekonomicznych. Specjalizuje się w zastosowaniu zaawansowanych metod analizy danych do wspomagania podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów na temat zastosowań biznesowych metod prognostycznych, optymalizacyjnych i symulacyjnych. 

Dr hab. Anna Szelągowska, prof. SGH jest pracownikiem Katedry Miasta Innowcyjnego w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Realizuje badania naukowe w obszarze finansów i bankowości ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania banków komercyjnych i spółdzielczych w otoczeniu fringe banking. Jej badania koncentrują się także na polityce banku centralnego i jej wpływie na wzrost gospodarczy. Dodatkowym obszarem zainteresowań badawczych są zagadnienia finansowania rynku nieruchomości i zaspokajania potrzeb mieszkaniowych gospodarstw domowych oraz współczesnej polityki mieszkaniowej.

Zarządzenie Ministra​​

Archiwum