Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

SGH w rankingu „Perspektywy” 2015

2015-06-09 pl kategoria: informacja 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni ekonomicznych w Rankingu Szkół Wyższych 2015 opublikowanym 9 czerwca 2015 roku przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”.


gala perspektyw.jpg
 
Wyróżnienia dla Najlepszej Uczelni Ekonomicznej 2015, Najlepszej Uczelni w grupie kierunków Ekonomia, Najlepszej Uczelni w grupie kierunków Zarządzanie odebrał Rektor prof. Tomasz Szapiro.

W kategorii uczelni ekonomicznych SGH wyprzedziła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Fundacja Perspektywy od kilku lat nagradza również poszczególne kierunki studiów. W tym roku do kategorii kierunków społecznych dołączyło zarządzanie. W rankingu dla tego kierunku zwyciężyła SGH (100) przed UW (94.84) i ALK (58.90). SGH zdecydowanie wygrywa (100) też w rankingu kierunku ekonomia wyprzedzając Uniwersytet Warszawski (76.73).

Ranking uczelni ekonomicznych w 2015 (w nawiasie wynik z 2014)

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (1)

2. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (2)

3. Akademia Leona Koźmińskiego (3)

4. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (4)

5. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (6)

W ogólnym zestawieniu uczelni akademickich w 2015 roku ex aequo zwyciężyły Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski przed Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czwarte miejsce przyznano ex aequo Politechnice Warszawskiej i Politechnice Wrocławskiej. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła 12. miejsce, awansując o jedno miejsce w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.

W tym roku nasz wskaźnik rankingowy wyniósł 63.8. w stosunku do 100 pkt. przyznanych zwycięzcom ogólnopolskiego rankingu.

Zobacz oceny rankingowe dla SGH​

Ranking uczelni akademickich przygotowany został przez Fundację Edukacyjną Perspektywy pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji, wszystkie tabele rankingowe oraz metodologia

SGH w rankingu Perspektyw 2014

Zobacz wyniki SGH w innych rankingach

Archiwum