Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

​Drużyna reprezentująca SGH druga w konkursie G20

2014-11-13 pl kategoria: informacja 

foto1.jpg

Celem konkursu G20 Global Business Challenge było stworzenie innowacyjnego projektu technologicznego służącego rozwiązaniu globalnego problemu braku wody na świecie. W finale konkursu wzięło udział łącznie 6 zespołów z Australii, USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Polski. Polskę reprezentował zespół BioRangers w składzie Marta Zwierz (studentka SGH), Norbert Wiśniewski i Piotr Tatarczuk (absolwenci SGH) oraz Bartłomiej Głowacki (UW/ASP). W finale zajęli drugie miejsce.

Relację z konkursu nadesłała Marta Zwierz:

„Konkurs rozpoczął się od oficjalnego koktail party, który był okazją do wzajemnego poznania się uczestników i organizatorów oraz przedstawienia zasad fazy finałowej.

Nasze zmagania rozpoczęły się od 36-godzinnej fazy lock-in, podczas której zamknięci w hotelowym pokoju mieliśmy za zadanie opracowanie planu implementacji naszego rozwiązania na rynku Indyjskim oraz przygotowanie finalnej prezentacji.

foto2a.jpg

Kolejny dzień był doskonałą okazją do integracji z uczestnikami z innych drużyn odbywająca się w scenerii australijskiej natury w Loan Pine Koala Sanctuary niedaleko Brisbane.

W czasie ostatniego dnie zmagań wszystkie ekipy przedstawiały swe pomysły przed wymagającym jury konkursu, w skład którego wchodzili inwestorzy, osoby ze świata biznesu i ochrony środowiska. Nasza drużyna występowała trzecia w kolejności. Po 20 minutowej prezentacji jury miało 30 minut, w czasie których  miało okazję zapytać się o każdy szczegół rozwiązania. W zgodnej opinii obserwatorów całość w naszym wykonaniu poszła bardzo dobrze, przez co z nadziejami oczekiwaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcie.

foto3a.jpg

Wyniki konkursu ogłoszone zostały 9 listopada w czasie wieczornej, uroczystej gali, na którą zaproszonych zostało wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu oraz globalnych organizacji pozarządowych. Wśród obecnych znajdowali się między innymi dwóch ministrów Australii, ministrowie stanu Queensland,  szefowie dużych korporacji międzynarodowych, inwestorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, w szczególności działających w obszarze gospodarki wodnej oraz oczyszczania wody.  Zwycięzcą konkursu została kanadyjska drużyna Team Memorial, reprezentująca Memorial University of Newfoundland. Nasz zespół zajął wysokie, drugie miejsce i spotkał się z licznymi pozytywnymi opiniami od przedstawicieli świata biznesu oraz gospodarki wodnej. Miejsce trzecie przypadło zespołowi Impacts Solutions, reprezentującemu Griffith University, Australia.

Nasze rozwiązanie- WaterHub, spotkało się z dużym zainteresowaniem sędziów konkursu oraz reprezentantów świata biznesu i organizacji pozarządowych. Obecnie negocjujemy z inwestorami możliwość przeprowadzenia pilota naszego projektu w północno-wschodniej części Indii”.

foto4a.jpg

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwoju przedsięwzięcia!

Artykuł o WaterHub w Pulsie Biznesu
Artykuł o WaterHub w Dużym Formacie Gazety Wyborczej

Archiwum