Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Pierwsze miejsce SGH w rankingu GMC Academics

2015-06-24 pl kategoria: informacja 

Global Management Challenge to największy w Polsce i na świecie konkurs z zakresu zarządzania strategicznego, oparty na zaawansowanej komputerowej symulacji biznesowej. W polskich edycjach co roku startują setki zespołów firmowych i studenckich, które rywalizują ze sobą zarządzając wirtualnymi spółkami dążąc do osiągnięcia jak najwyższego wyniku inwestycyjnego.

​Studenci  zgłaszając  się  do  udziału  w  tym  prestiżowym  przedsięwzięciu  mają  szansę  na bezpłatny udział w przypadku zakwalifikowania przez sponsorów generalnych i indywidualnych konkursu, wśród których znajdują się m.in.. takie firmy jak Deloitte, MasterCard czy Grupa Kapitałowa PGE.

W XV edycji konkursu GMC w Polsce, do udziału w symulacji zakwalifikowanych zostało 270 drużyn studenckich. Najliczniejszą grupę reprezentowali właśnie studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (37 drużyn). Na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych  drużyn  uplasowała  się  Akademia  Górniczo  –  Hutnicza  w  Krakowie  (28 drużyn). Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (26 zespołów). Łącznie w rankingu sklasyfikowanych zostało 36 uczelni wyższych.

Organizatorzy podkreślają, że w ciągu ostatnich 4 lat studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie stanowili najliczniejszą grupę wśród drużyn akademickich jak również zawsze przynajmniej jeden zespół SGH awansował do polskiego finału konkursu.

więcej informacji

Archiwum