Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Portal SGH > Polski > Aktualność

Sukces drużyny SGH w grze ekonometrycznej

2016-04-11 ZES kategoria: informacja 

Drużyna studentów i doktorantów SGH pod wodzą mgr. Filipa Premika zajęła znakomite drugie miejsce – tuż za Uniwersytetem Harvarda – w międzynarodowym konkursie ekonometrycznym „Econometric Game” w Amsterdamie. To najlepszy wynik w historii naszego udziału w tej grze ekonomicznej. Kołem naukowym opiekuje się dr Andrzej Torój z Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.

Sukces osiągnął zespól doktorantów i magistrantów Instytutu Ekonometrii: Filip Premik, Jakub Witkowski, Arkadiusz Kotuła i Dominik Wasiluk. Nasi ekonometrycy pokonali w finale 8 zespołów z uniwersytetow: Lund, McGill (Montreal), Kopenhaga, ENSAE (Paryz), Aarhus, Erasmus (Rotterdam), Tor Vergata (Rzym), Antwerpia.

– Do „Econometric Game” zaprasza się corocznie około 30 zespołów z najlepszych uniwersytetów ekonomicznych świata – komentuje prof. Marek Gruszczyński, prorektor SGH ds. nauki i współpracy z zagranicą . – W roku 2014 zespól SGH zdobył trzecie miejsce (za uniwersytetem Carlosa III w Madrycie oraz uniwersytetem w Kopenhadze),  w roku 2015 byliśmy w dziesiątce finalistów.

Oficjalna strona Econometric Game

Archiwum