Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

 

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2015/2016 odbyła się w piątek, 2 października 2015 roku, o godz. 10:00 w auli głównej w gmachu głównym SGH. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu nastąpiła immatrykulacja studentów I roku oraz wręczone zostały listy gratulacyjne absolwentom z okazji 50-lecia immatrykulacji. 

 

 Listy gratulacyjne

 
 

 Wykład inauguracyjny

 

Wykład inauguracyjny pt. „Zrozumieć zmianę demograficzną w Europie” wygłosiła Irena E. Kotowska, profesor zwyczajny w Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierująca Zakładem Demografii. Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN.

Autorka licznych prac publikowanych w Polsce i za granicą, które dotyczą współzależności procesów demograficznych i ekonomicznych, a zwłaszcza przeobrażeń rodziny i struktur ludności w powiązaniu ze zmianami na rynku pracy oraz polityki ludnościowej i społecznej. W zespołach krajowych i międzynarodowych prowadzi badania nad zmianami zachowań dotyczącymi rodziny w Polsce oraz w Europie, skupiając się na jednoczesnym rozpatrywaniu przeobrażeń dokonujących się na rynku pracy i zmian społecznych ról płci wraz z modelami ‘welfare state’.

Jest przedstawicielką Polski w European Statistical Advisory Committee, będącym grupą doradczą dla Eurostatu i Komisji Europejskiej (od 2008 r.). Jest członkiem Advisory Group w międzynarodowym programie badań demograficznych „Generations and Gender Programme”. Jest ekspertem PAN we współpracy z European Federation of National Academies of Sciences and Humanities – ALLEA. Współautorka wspólnego stanowiska 8 europejskich akademii nauk „Mastering Demographic Change in Europe” przygotowanego z inicjatywy Niemieckiej Akademii Nauk Leopoldina.

 
 
 

 Wydarzenia towarzyszące

 
 

 110 lat SGH

 
Rok akademicki 2015/2016 jest 110. rokiem nieprzerwanej działalności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 

 Kalendarium SGH

 

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce w SGH od października 2012 r. do września 2015 r.

 

 Program

 
  • Otwarcie uroczystości i powitanie gości
  • Odczytanie nadesłanych listów
  • Wystąpienie Rektora
  • Ślubowanie i immatrykulacja studentów pierwszego roku
  • Przemówienia przedstawicieli studentów i doktorantów
  • Wręczenie listów gratulacyjnych absolwentom SGH z okazji 50-lecia immatrykulacji
  • Otwarcie roku akademickiego
  • Wykład inauguracyjny: Prof. Irena E. Kotowska „Zrozumieć zmianę demograficzną w Europie”
  • Prezentacja Wirtualnego Muzeum SGH
Uroczystość uświetni występ Chóru Akademickiego SGH.