Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH

 
12 października 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa SGH
profesorowi Edwardowi I. Altmanowi.

 

 Prof. Edward I. Altman

 

eialtman-web.jpgEdward I. Altman, profesor emerytowany. Profesor finansów w Stern School of Business, New York University do sierpnia 2015 r. Specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem. Jest uznanym na świecie autorytetem w zakresie predykcji bankructwa przedsiębiorstw, obligacji „śmieciowych”, rynków kredytowych i analizy ryzyka kredytowego. Jego model prognozowania upadłości przedsiębiorstw z 1968 r. (Z-Score) jest uznanym na świecie i szeroko stosowanym rozwiązaniem.

Jest dyrektorem Działu Badań Rynków Kredytowych i Instrumentów Dłużnych w NYU. Przed objęciem tej funkcji Profesor Altman kierował przez 12 lat programem MBA w NYU Stern School of Business.

W 1988 roku w NYU utworzone zostało stanowisko profesora finansów, którego patronem jest nowojorski finansista Max L. Heine. Od początku ustanowienia tego honorowego stanowiska piastuje je Profesor Altman.

Jako przedstawiciel NYU był w 1973 roku jednym z założycieli międzynarodowej sieci wymiany słuchaczy podyplomowych studiów biznesowych. Sieć ta obecnie funkcjonuje jako Partnership in International Management, a SGH jest jej członkiem.

Profesor Edward I Altman jest także współtwórcą i koordynatorem corocznych Międzynarodowych Konferencji o Zarządzaniu Ryzykiem (IRMC). W 2014 roku mieliśmy zaszczyt gościć i współorganizować tę konferencję w SGH.
W 2005 roku został uznany przez magazyn „Treasury & Risk Management” za jedną ze „100 najbardziej wpływowych osób w świecie finansów”.

Doktorzy honoris causa SGH

 
 
 

 Listy gratulacyjne

 
 

 Program

 
  1. Otwarcie uroczystości i wystąpienie rektora SGH prof. Tomasza Szapiro.
  2. Laudacja – prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska.
  3. Wręczenie dyplomu doktora honoris causa SGH prof. Edwardowi I. Altmanowi.
  4. Wykład doktora honoris causa SGH prof. Edwarda I. Altmana

Uroczystość uświetni występ Chóru SGH.

 

 110 lat SGH