|

Rok akademicki 2015/2016 jest 110. rokiem nieprzerwanej działalności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
|
|
|
|
CZERWIEC 2016
- 6–8 VI 2016 – XXIII Sympozjum Naukowe pt. „Nowe paradygmaty w naukach ekonomicznych”, organizator KZiF
XXIII Sympozjum Naukowe KZiF, zostało podzielone na trzy sesje tematyczne: pierwsza dotyczy poszukiwania nowego paradygmatu nauki o finansach, druga – nowych paradygmatów w naukach o zarządzaniu, a trzecia – heterogenicznych nurtów ekonomii.
- 13 VI 2016 – Addressing the Competitiveness Challenges with Innovations and Institutional Changes, organizator Instytut Gospodarki Światowej, KGŚ
Międzynarodowa konferencja naukowa, pt.: „Addressing Competitiveness Challenges with Innovation and Institutional Change”, będzie już XI doroczną konferencją organizowaną przez Instytut Gospodarki Światowej. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z konkurencyjnością, a także innowacyjnością oraz zmianami instytucjonalnymi analizowanymi w kontekście poprawy konkurencyjności gospodarek. Problematyka ta będzie omawiana zarówno z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, z uwzględnieniem wniosków dla polityki gospodarczej.
- 13-15 VI 2016 – CEMS Manager’s Meeting, organizator Dział Programów Międzynarodowych SGH
Podczas spotkania omawiane są kluczowe sprawy związane z bieżącym funkcjonowaniem programu, w tym związane z wprowadzaniem zmian dokonywanych przez pozostałe ciała statutowe CEMS. Jest to też czas, podczas którego menedżerowie programu przygotowują propozycje i uwagi do strategii i planu działania organizacji na lata kolejne.
- 19 VI 2016 – Dni sportu: czwórbój SGH, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 20-21 VI 2016 – Konferencja Długoterminowe oszczędzanie, organizatorzy Polska Grupa Emerytalna PPG SGH, Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH
Celem Konferencji jest integracja polskiego środowiska naukowego zajmującego się tematyką długoterminowego oszczędzania z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wyników własnych badań, wymiany doświadczeń i nawiązania licznych kontaktów naukowych.
- 23-24 VI 2016 – Konferencja Zarządzanie Łańcuchem Dostaw – w poszukiwaniu nowych źródeł przewagi konkurencyjnej, organizator Katedra Logistyki, KNoP
W ramach konferencji planowanych jest szereg prezentacji i paneli dyskusyjnych podporządkowanych merytorycznie głównemu tematowi imprezy. Ich wspólnym mianownikiem jest podjęcie próby wskazania i pogłębionej analizy znaczenia zarządzania łańcuchem dostaw w kreowaniu przewagi konkurencyjnej firm, trendów rozwojowych tych łańcuchów oraz szerokiego spektrum problemów związanych z najlepszymi praktykami w zarządzaniu łańcuchem dostaw XXI wieku. W drugim dniu konferencji zaplanowana jest wizyta w nowoczesnym ośrodku zarządzania łańcuchem dostaw.
MAJ 2016
- 8 V 2016 – Dni sportu: turniej tenisa, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 9–11 V 2016 – Konferencja Naukowa z cyklu Przedsiębiorczość pt. „Przełamywanie dysonansów poznawczych jako czynnik stymulowania rozwoju nauk o finansach”, organizator Instytut Finansów we współpracy z Instytutem Rachunkowości, KZiF
Na XII konferencji z cyklu Przedsiębiorczość zostaną omówione zagadnienia dotyczące kontrowersji wokół zakresu i standardów sprawozdawczości finansowej, efektywności, czy nieefektywności informacyjnej rynków finansowych, zmiany w sieci bezpieczeństwa finansowego oraz nieporozumień w zakresie form i źródeł pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorstwa.
- 11–13 V 2016 – VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona problemom zarządzania pt. „Przedsiębiorstwo inteligentne” w Kazimierzu Dolnym, organizator Instytut Zarządzania, KZiF
Po raz szósty odbędzie się spotkanie środowiska nauk o zarządzaniu poświęcone jak zawsze ważnym problemom teorii i praktyki zarządzania. W tym roku dyskutować będziemy o problemach inteligentnego przedsiębiorstwa przyszłości.
- 13 V 2016 – V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Modelowanie Danych Panelowych: Teoria i Praktyka", organizator Instytut Ekonometrii KAE
13 maja 2016 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się piąta już edycja konferencji naukowej "Modelowanie danych panelowych: teoria i praktyka". Ta ciesząca się dużym zainteresowaniem w środowisku naukowym coroczna konferencja ma na celu prezentację dorobku teoretycznego dotyczącego analiz danych panelowych oraz wyników empirycznych uzyskanych w szeroko pojętej dziedzinie nauk ekonomicznych z wykorzystaniem danych panelowych.
- 14 V 2016 – Noc Rekina Biznesu w SGH, organizator Dział Rozwoju Edukacji SGH
Gra miejska na terenie historycznego kampusu SGH organizowana w ramach wydarzenia Noc Muzeów. Przewodnikiem po kolejnych strefach tematycznych i atrakcjach będzie Rekin Biznesu August, dzięki któremu uczestnicy – rozwiązując różnorodne zadania – będą mogli poznać interesujące aspekty ekonomii i działalności biznesowej, a przy okazji zobaczyć słynną Aulę Spadochronową i zwiedzić na co dzień niedostępne miejsca w SGH.
- 18 V 2016 – Akcja Dyplomacja, organizator SKN Spraw Zagranicznych
Gala finałowa tegorocznej edycji Akcji Dyplomacji odbędzie się 18 maja w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to niepowtarzalna szansa dla najaktywniejszych uczestników spotkań w placówkach dyplomatycznych, by sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia rozmowy z ambasadorami, przedstawicielami korpusu dyplomatycznego i instytucji międzynarodowych w praktyce.
- 20 V 2016 – Konferencja Free Market Road Show, organizator Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju przy współpracy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Wydarzenie Free Market Road Show już po raz czwarty będzie gościć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas konferencji wystąpią zagraniczni i polscy goście, doświadczeni przedsiębiorcy, ekonomiści i prawnicy m.in. prof. D. McCloskey, prof. L. Balcerowicz, J. Chisholm i mec. R. Rewald. Najważniejsze tematy tegorocznej edycji to przedsiębiorczość a regulacje, konkurencja podatkowa a harmonizacja podatków oraz perspektywy polskiej gospodarki w kontekście wydarzeń globalnych. Konferencja w języku angielskim.
- 20-21 V 2016 – I Zjazd uczestników CEMS Chance, organizator CEMS Club Warszawa
CEMS Chance organizowany przez CEMS Club Warsaw w maju bieżącego roku będzie świętował swoją dziesiątą edycję. W I zjeździe oprócz zgłoszonych już niemal 200 osób wezmą udział także byli koordynatorzy, studenci, prelegenci i przedstawiciele firm, którzy wspierali projekt przez wszystkie dziesięć edycji. W ramach wydarzenia przewidywana jest uroczysta gala, warsztaty i badania pozwalające ocenić długofalowy wpływ projektu na uczestników.
- 21 V 2016 – Dni sportu: turniej siatkówki plażowej, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 21-22 V 2016 – Dni sportu: regaty żeglarskie, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 23 V 2016 – Akademickie Rendez-Vous z Francją, organizator Instytut Studiów Międzynarodowych, KES
Dwuczęściowe seminarium w formie dyskusji panelowych podsumowujące dotychczasową współpracę naszej uczelni z naukowym środowiskiem francuskim, dotyczącą wspólnych projektów edukacyjnych i badawczych.
KWIECIEŃ 2016
- 8 IV 2016 – Konferencja Polish labour market: what do we learn about the unemployment patterns from the administrative individual data, organizator Katedra Ekonomii I, KAE
Prezentacja dorobku teoretycznego oraz wyników empirycznych analiz dotyczących polskiego rynku pracy opartych na danych jednostkowych. Wykłady gościnne podczas konferencji wygłoszą: Hartmut Lehmann (University of Bologna) i Jonathan Wadsworth (London School of Economics).
- 9-10 IV 2016 – Dni sportu: turniej piłki nożnej, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 12 IV 2016 – Spotkanie z autorem książki Millennials@Work, współorganizatorzy: Deloitte, Centrum Relacji Zewnętrznych i Transferu Technologii SGH
„Jeśli przeczytasz tę książkę, to czeka Cię pełna sukcesów kariera i długie oraz szczęśliwe życie. Przypuszczalnie jeszcze przed końcem tego tygodnia obejmiesz stanowisko dyrektora generalnego w swojej firmie” – zażartował autor we wstępie swojej książki. Ale kto wie, może to dobra wróżba? Publikacja podpowiada, z jakimi wyzwaniami na drodze do sukcesu muszą zmierzyć się obecni 20-kilkulatkowie i jak sobie z nimi poradzić.
- 13 IV 2016 – Święto SGH – kulminacja obchodów 110-lecia SGH
Rektor i Senat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie mają zaszczyt zaprosić na uroczyste i wyjątkowe posiedzenie Senatu SGH, które odbędzie się w dniu Święta Szkoły. Podczas posiedzenia Senatu nastąpi wręczenie dyplomów doktorom i doktorom habilitowanym. Wykład wygłosi prof. Wojciech Morawski.
- 14 IV 2016 – Inauguracja Edward Altman Lecture Series, organizator Instytut Finansów, KZiF
Podczas konferencji dowiesz się: w jakim kierunku ewoluują metody predykcji bankructwa, jakie są najważniejsze polskie doświadczenia w zakresie predykcji bankructwa, jak eksperci identyfikują problemy finansowe banków. Profesor E. Altman prowadzi badania w zakresie analizy i predykcji bankructwa, obligacji „śmieciowych”, rynków kredytowych i analizy ryzyka kredytowego. W 2005 roku został zaliczony do grona 100 najbardziej wpływowych osób w świecie finansów przez magazyn Treasury&Risk Management.
- 17 IV 2016 – Bieg SGH, organizator Samorząd Studentów SGH
Już trzeci raz biegniemy dla dzieciaków! Wspólnym celem ludzi kochających sport jest wsparcie małych przyjaciół z fundacji „Spełnionych Marzeń” w walce z chorobą. Wierzymy, że nawet mały gest może uczynić czyjeś życie lepszym.
- 21 IV 2016 – Dni sportu: turniej siłacza, organizator Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, SGH
- 22 IV 2016 – Konferencja Forum Gmin na 5!, organizator Instytut Przedsiębiorstwa, KNoP
Konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Celem konferencji jest upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Jest też wymianą doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.
MARZEC 2016
marzec 2016 – odnowienie doktoratów, organizator KZiF
10–11 III 2016 – Konferencja TRANS’16, organizator Instytut Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu, KGŚCelem konferencji pt. „TRANS’16 – Przedsiębiorczość międzynarodowa. Od idei do biznesu” jest zdiagnozowanie czynników stymulujących międzynarodową przedsiębiorczość przedsiębiorstw i organizacji nienastawionych na zysk.
LUTY 2016
STYCZEŃ 2016
GRUDZIEŃ 2015
- 4 XII 2015 r. – Konferencja wspomnieniowa w 30. rocznicę śmierci „Roman Rudziński. Człowiek i dzieło”, organizator: Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej, KES
- 4 XII 2015 r. – Festiwal Budynków vol. II // Kampus SGH – Festiwal Budynków to ruchome święto warszawskiej architektury zbudowane wokół jej najciekawszych przykładów pochodzących z XX i XXI wieku, organizator Fundacja Centrum Architektury
- 8 XII 2015 r. – IV Seminarium Europejskie „Unia „młodych”, Edukacja i rynek pracy w Unii Europejskiej”, współorganizatorzy: Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne (KES), Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce (KAS)
- 9 XII 2015 r: – Państwa skandynawskie. Współczesne wyzwania i dylematy, organizator: Katedra Administracji Publicznej, KES
- 10 XII 2015 r. – Polityka migracyjna, organizator: Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej, KES
- 11 XII 2015 r. – Sfera realna i system finansowy - relacje i uwarunkowania, organizator: Katedra Skarbowości, KES
- 12 XII 2015 r. – Panel dyskusyjny: Nauki humanistyczne i społeczne we współpracy z biznesem, współorganizatorzy: Samorząd Doktorantów SGH, Porozumienie Doktorantów Nauk Humanistycznych i Społecznych, Samorząd Doktorantów UKSW oraz Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich
LISTOPAD 2015
PAŹDZIERNIK 2015
|
|
|
Komitet obchodów 110-lecia SGH przyjął hasło obchodów w podwójnym brzmieniu: - Z tradycją w nowoczesność – jako hasło dopełniające logotyp 110-lecia SGH
- 110 lat SGH, z tradycją w nowoczesność – jako hasło widniejące bez logotypów
- 110 years of SGH – with Heritage to Progress – hasło w języku angielskim
POBIERZ LOGO >
|
|
|
|
|
|
|
|
Historia uczelni, profesorowie, absolwenci, władze, archiwalia, fotografie, wirtualny spacer po kampusie – to wszystko i wiele więcej. Zapraszamy!
ODWIEDŹ MUZEUM >
|
|
|
|
- Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego (1906-1908)
- Wyższe Kursy Handlowe im. Augusta Zielińskiego (1908-1915)
- Wyższa Szkoła Handlowa w Warszawie (1915-1933)
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (1933-1940)
- Kursy Gospodarcze (1940-1941)
- Miejska Szkoła Handlowa (1941-1942)
- I Miejska Szkoła Handlowa II stopnia (1942-1943)
- Miejskie Kursy Handlowe (1943-1944)
- Kursy Akademickie w Częstochowie (1944-1945)
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (1945-1949)
- Szkoła Główna Planowania i Statystyki w Warszawie (1949-1991)
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (od 1991)
DZIEJE SZKOŁY >
|
|
|